• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
load more hold SHIFT key to load all load all

Projekto „Žemaitija karo audrose - Ablingos tragedija" pristatymas

 
image

    Pirmąją žiemos dieną Telšių kunigų seminarijoje  vyko projekto „Žemaitija karo audrose - Ablingos tragedija" pristatymas. Pasiklausyti Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokytojų: Elenos Martinkienės ir Pjer Karlo, Gitanos Piktužytės, bei mokinių vykdytos veiklos atvyko Telšių miesto vicemeras Kazys Lečkauskas, kanauninkas Andriejus Sabaliauskas, gimnazijos direktorius R. Ežerskis, mokytojai, mokiniai bei miesto svečiai.
Renginio pradžioje skambant V. Povilionienės atliekamos dainos įrašui svečiai skaidrėse stebėjo projekto dalyvių veiklą – lankymąsi Ablingos miestelyje, Lurde, žuvusiųjų kapinėse. Paskui gražias liaudies  karo dainas atliko Luokės etnografinis ansamblis „Šatrija“. Po dainų apie projekto tikslus ir veiklą pasakojo jame dalyvavęs Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokytojas Pier Karlo bei  gimnazistai. Jie papasakojo, kad ekspedicijos į Ablingą  tikslas – prikelti praeitį, daugiau sužinoti apie Ablingos kaimą, jo tragišką istoriją  bei pagerbti ten žuvusiuosius bendra malda.
   Kaip įamžintas Ablingos atminimas, žiūrovai sužinojo iš Zenono Norvaišos trumpametražinio filmo „Ąžuolai prabyla Ablingoje“. Apie tokių darbų prasmingumą ir reikalingumą kalbėjo kanauninkas Andriejus Sabaliauskas. Jis sakė, kad geri darbai nepasimiršta, o atmintį prikelti yra būtina.
Seminarijos salėje, kurioje vyko renginys, susirinkusieji galėjo apžiūrėti parodą, skirtą Ablingos tragedijai atminti. Parodoje buvo eksponuojami gimnazijos mokinių dailės dabai. Jie, kuruojami dailės mokytojų: Ligitos Kaziukonės bei Marijos Krajinskienės, įamžino Ablingos gyventojų kančią.
     Renginys baigėsi gražiomis liaudies dainomis, kurios dar kartą privertė susimąstyti apie skaudžią praeitį, žmonių patirtą kančią ir skausmą.