• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2011-2012 m.m. archyvas

Tabako žala

Gegužės 31- oji – Pasaulinė diena be tabako. Atrodo, informacijos apie rūkymo žalą labai daug, tačiau rūkančių žmonių nemažėja, o jų amžius vis jaunesnis. Labai svarbu tai, kokį gyvenimo būdą ir vertybes pasirenka vaikų tėvai, kokius sveikos gyvensenos įgūdžius padeda ugdytis mokykla.
Mūsų gimnazijos specialistai mokykloje paruošė stendą apie tabako žalą. Mokiniai rašė laiškus rūkantiems žmonėms, išsakė savo mintis, piešė plakatus, lenktyniavo, kas greičiau pripūs balioną.

Sporto diena

Birželio 1 dieną, kai gimnazijoje abiturientai laikė lietuvių gimtosios kalbos brandos egzaminą, 6-III gimn. klasių mokiniai, jų auklėtojai, direktoriaus pavaduotoja Elena Martinkienė rinkosi į sporto šventę, kuri vyko prie Masčio ežero. Ją vedė geografijos mokytoja Laima Uosytė. Pirmiausia visi dalyviai atliko keletą pratimų. Po to kiekviena klasė galvojo šūkį ir sveikinimą. Ypač nuotaikingai vyko virvės traukimo varžybos, kuriose dalyvavo ir mokytojų komanda.

Atsisveikinimo akimirkos

Gegužės 30 d. mokytoja Rasa Kasparavičienė 4b klasės mokiniams vedė paskutinę pamoką, kurioje dalyvavo ir tėveliai. Pirmoji mokytoja, pasukusi laiko ratą atgal, kartu su vaikais keliavo į pirmą klasę, antrą, po to trečią ir ketvirtą. Prisiminė, kas svarbaus įvyko per visus ketverius mokslo metus. Po to vaikai savo tėveliams parodė programėlę. Mokytoja R. Kasparavičienė nepamiršo mokinių, kurie gerai mokėsi, buvo aktyvūs, puikiai lankė mokyklą. Visus juos apdovanojo padėkos raštais. Kiekvienam ketvirtokui įteikta prisiminimo dovanėlė. Vėliau būsimus penktokus pasveikino ir jų auklėtoja Jurgita Daukšaitė.
O 4a klasės mokiniai kartu su tėveliais ir mokytoja Kristina Būtiene mokslo metus baigė linksma kelione į Kuršių Neriją. Didžiausią įspūdį vaikams paliko Parnidžio kopa su atstatytu Saulės laikrodžiu ir Žvaigždžių alėja. Gegužės 31 dieną Katedroje 1-4 klasių mokiniai paskutinį kartą giedojo Šv. Mergelės Marijos litaniją. Direktorius pradinukams linkėjo gerų atostogų ir kartu su kapelionu Juozu Šiuriu padėkos raštais apdovanojo tuos mokinius, kurie puikiais įvertinimais baigė mokslo metus. Ketvirtokams įteikti ir pradinio ugdymo išsilavinimo pažymėjimai.

Paskutinio skambučio šventė

Gegužės 25 dieną mūsų mokykloje vyko Paskutinio skambučio šventė, kurią organizavo vienuoliktokai. Šventė prasidėjo paskutine pamoka su auklėtojomis. Po to dvyliktokai dalyvavo šv. Mišiose, kurias aukojo kapelionas Juozas Šiurys. Abiturientus iš mokyklos koplytėlės į aktų salę, kurioje jų laukė tėveliai, mokytojai, atvedė pirmokai. Čia skambėjo eilės, muzika, dainos. Šventės pabaigoje sušoktas tradicinis mokyklinis valsas.

Ketvirtokų užklasinė veikla

4a klasės mokiniai kartu su ansamblio „Pupa“ dainininkais, vadovaujami mokytojos Kristinos Būtienės, pastatė muzikinę pasaką „Vasaros spalvų karalystėje“ (muzika N. Lapinskienės). Ją pirmieji išvydo lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinių grupių auklėtiniai. Po vaidinimo buvo įteikti pakvietimai būsimiems pirmokėliams. Gegužės 23 dieną Jaunimo centro salėje pasigrožėti dainuojančiomis Pienėmis, šokančiais Varpeliais, zuzuojančiomis Bitutėmis, rokenrolą šokančiomis Aguonomis, miegančiomis Lelijomis ir kitais pasakos veikėjais turėjo puikią galimybę ir tėveliai.

Sugrįžus iš Jaunųjų geografų mokyklos

Geografijos entuziastai pavasario atostogas leido Klaipėdoje, kur tris dienas vyko Jaunųjų geografų mokyklos (JGM) pavasario sesija. Jaunieji geografai iš skirtingų Lietuvos miestų suvažiavo į Klaipėdą, kad įgytų praktinių geografijos žinių bei pabendrautų su bendraamžiais.
Pirmąją sesijos dieną vykome į Melnragę. Ten susipažinome su Jūrinių tyrimų centru, pabuvojome prie molo, lankėmės meteorologinėje stotyje, vėliau susipažinome su jūrinių tyrimų laivo įranga. Antrąją dieną patraukėme į Klaipėdos jūrų uostą. Uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas mums papasakojo apie Klaipėdos jūrų uosto perspektyvas, jo plėtrą ir svarbą. Po to važiavome į Vakarų Baltijos laivų statyklą, kur turėjome galimybę pasivaikščioti metalo apdirbimo cechuose ir iš arti pamatyti įspūdingus laivus. Be to, vakare susipažinome su Klaipėdos senamiesčiu, jo architektūra. Trečiąją dieną buvome Turizmo informacijos centre, miesto savivaldybėje bei Klaipėdos universiteto mokslo ir technologijų parke.
Jaunųjų geografų mokyklos sesijose visada gausu užsiėmimų. Mokiniai, dalyvaujantys JGM veikloje, turi galimybę pabendrauti su garsiais žmonėmis. Netrūksta ir linksmybių. Vakarais vyksta smagios vakaronės, kuriose įdomiai leidžiame laiką su bendraminčiais ir pailsime po įtemptos dienos. 8-9 klasių mokiniai, norintys dalyvauti JGM veikloje, informaciją gali rasti www.jgm.lt puslapyje.

Silvija Linkevičiūtė, IIa gimn. klasė,
Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija