• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2014-2015 m.m. archyvas

Plaukimo varžybos

Gegužės 18 diena  įsimintina keliems mūsų gimnazijos antrokėliams. Tądien Karolina Vaitkevičiūtė, Ernestas Tamošauskas, Gvidas Girdvainis, Eivydas Austys – 2b klasės mokiniai - ir Gabija Kniūkštaitė, Kasparas Vakaris Marčius – 2a klasės mokiniai - dalyvavo socialinės akcijos „Telšiuose antrą klasę baigi - plaukti moki“ finalinio plaukimo varžybose, kurios vyko Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos baseine. Stebimi pagrindinės akcijos rėmėjos AB „Žemaitijos pienas“ atstovų, trenerių,  tėvelių ir linksmosios Žirafos, lenktyniaudami vieni su kitais, vaikai turėjo kuo greičiau perplaukti baseiną. Gabija Kniūkštaitė iš visų varžybose dalyvavusių mergaičių buvo ketvirta, O Kasparas Vakaris Marčius  tapo prizininku,  užėmė antrąją vietą. Visi varžybų dalyviai buvo pradžiuginti diplomais, dovanėlėmis, o prizininkai - nugalėtojų medaliais. Vaikus mokė plaukti ir ruošė varžyboms treneriai Inga Zeniauskienė, Lilija Puodžiukaitienė, Galina Šidiškienė ir Vytautas Mickus.

Abėcėlės šventė

Gegužės 14 dieną Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje vyko Abėcėlės šventė, kurią savo tėveliams organizavo  1a klasės vaikai kartu su mokytoja Lina Narvydiene. Šventę pirmokai pradėjo teatralizuotu pasirodymu  apie ilganosį Buratiną ir gražuolę Malviną. Buratinas priminė visiems, kaip sunku buvo pirmą kartą eiti į mokyklą, kai nelabai moki skaityti, skaičiuoti, rašyti ir kai dar labai norisi žaisti. Į pagalbą Buratinui atėjo išmintingoji Abėcėlė ir žinių knyga „Pupa“. Tada jis suprato, kad mokytis taip pat gali būti smagu. Tėvelius  linksmino ir kitas teatralizuotas vaikų pasirodymas. Pirmokėliai šmaikščiai ir nuoširdžiai suvaidino sceną apie beribę motinos meilę, išsakė pačius gražiausius žodžius, skirtus mamai, dainavo dainas. Šventę vainikavo didžiulis tortas, kurį  vaikams už jų pastangas  padovanojo tėveliai.

Gegužės 10-oji - „Judėjimo sveikatos labui“ diena

Gegužės 13 dieną Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje įvyko renginys, skirtas judėjimui ir sveikatai. Varžybose dalyvavo  pradinių klasių mokinai ir jų mokytojos. Renginys prasidėjo įvairiomis sportinėmis estafetėmis. Jaunieji sportininkai išmėgino  jėgas krepšinio turnyre, visi patyrė daug smagių emocijų. Pirmąją vietą laimėjo 4a klasės mokiniai, antroji atiteko 2a klasės mokiniams, o trečioji - 3b klasei. Jaunuosius sportininkus pasveikino gimnazijos direktorius Robertas Ežerskis. Varžybų dalyviai apdovanoti Telšių rajono Visuomenės sveikatos biuro bei Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos įsteigtais prizais -  dovanėlėmis, diplomais ir taure. Kūno kultūros mokytojai Tomas Gaurylius, Laima Norvilienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija Danupaitė - renginio organizatoriai -  džiaugėsi, kad vaikai ir jų mokytojos  noriai įsijungė į sportines varžybas. Renginio pabaigoje skambėjo daina „Mano kraštas“, kurią atliko Ineta Kikilaitė ir Klaidas Kauneckas.

Užklasinio skaitymo pamoka

Gegužės 11 dieną pirmose gimnazijos klasėse vyko Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirta užklasinio skaitymo pamoka, kurios tikslas – skatinti paauglius skaityti knygas, jas įvairiai interpretuoti bei recenzuoti. Joje, be mūsų gimnazijos bibliotekininkės Ramunės Zeniauskienės, dalyvavo Telšių rajono savivaldybės  Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Urnikienė, vyr. bibliografė Gintarė Kačinskienė, bibliotekininkė Jurgita Dubinskienė ir Telšių ,,Ateities“ pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinės. Viešnios gimnazistams įdomiai ir išsamiai pristatė šių metų populiariausias paauglių  knygas, o mokinės - savo sukurtus filmukus pagal skaitytus siužetus.

Piešinių ir plakatų konkursas

Neseniai  4b klasę aplankė  garbūs svečiai iš Telšių apskrities Gelbėjimo valdybos. Jie apdovanojo Mažvydę Šimkevičiutę, laimėjusią I vietą mokinių piešinių ir plakatų konkurse ,,Ugnis – ir draugas, ir priešas“. Ketvirtokės plakatas iš 150 darbų  pripažintas geriausiu. Šiuo laimėjimu džiaugiasi jos  mokytoja Birutė Narmontienė  ir klasės draugai. Beje, konkursui darbus teikė ir Enrika Girdvainytė bei Radvilė Milaševičūtė.

Konkursas Pašvęstųjų gyvenimo metams

Gegužės 12 dieną Telšių „Atžalyno” pagrindinėje mokykloje vyko rajoninis bendrojo ugdymo mokyklų 5-12 klasių mokinių, lankančių tikybos pamokas, „Proto mūšis”, skirtas Pašvęstųjų gyvenimo metams. Renginio tikslas - skatinti iniciatyvą, švenčiant Pašvęstojo gyvenimo metus, susipažinti su Pašvęstojo gyvenimo bendruomenėmis, vienuolijų istorija, dvasingumu, dabartine veikla, misijomis bei ugdyti mokinių kūrybiškumo, bendradarbiavimo, bendruomeniškumo kompetencijas. Renginį organizavo Telšių dekanato tikybos mokytojų metodinė taryba. Jame dalyvavo ir Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos 8-II klasių mokiniai - Jacinta Zakarauskaitė, Vytautas Petrikas, Evaldas Vainavičius, Jokūbas Juškevičius, Laura Bagočiūtė, Klaidas Kauneckas - bei jų tikybos mokytoja Regina Kumžienė. Komandų žinias vertino kompetentinga komisija: Švietimo skyriaus vedėja D.Mažeikienė, tikybos mokytojų kuratorė I.Daubarienė, Telšių dekanas J.Šiurys, Katechetinio centro vyr. metodininkė M.Petrauskaitė ir sesės vienuolės iš Kretingos. „Proto mūšyje” buvo penki etapai. Po kiekvieno etapo kalbėjo komisijos nariai, o sesės vienuolės papasakojo, kaip ir kada pajuto savo pašaukimą. Šis renginys išties paliko didelį įspūdį visiems dalyviams, kurie įgijo nemažai naujų žinių ir buvo apdovanoti įvairiais prizais ir padėkos raštais už aktyvumą.