• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ETNOPOPIETĖ „SKRYNIOS PASLAPTYS“

2019 – ieji metai paskelbti Žemaitijos metais. Ta proga kovo 5 d. Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje vyko etnopopietė „Skrynios paslaptys“. Į ją  noriai ir  džiugiai rinkosi 1 – 4 kl. mokiniai, mokytojai, tėvai. Šį kartą iš skrynios buvo ištrauktos Užgavėnių paslaptys. Užgavėnių tradicijas labai norėjo pažinti ir išmaniųjų technologijų atstovas robotas, kurio personažą  sukūrė 4b kl. mokinė Ugnė Opulskytė, o roboto padėjėja buvo Justė Neštaitė iš 4b klasės. Renginį vedė Gabrielė Dobrovolskytė ( IIb) ir Dovydas Ašmontas (IIIa ).

Renginį tradiciškai pradėjo direktoriaus pavaduotoja Diana Simanauskienė. Ji kvietė visus etnopopietės dalyvius  aktyviai dalyvauti žiemos išvarymo šventėje, kurią  pradėjo 3b kl. mokiniai ir jų mokytoja Rasa Kasparavičienė. Jie persirengę velniais demonstravo žiemos varymo burtus ir pašoko šokį „Viens velns“.  Persirengėliai čigonai (1b kl. mokiniai ir mokytoja Ramunė Šemetienė) pašoko šokį „Kleckai“.
      1a kl. mokiniai ir mokytoja Lina Narvydienė,  apsirengę raganomis ir raganiais, pristatė žaidimą „Meškutė“.
      Blynų ragavimo užduotis buvo linksma, soti ir labai paini. Klasių komandoms reikėjo atspėti, koks blynų įdaras paslėptas blyne. Rezultatas parodė, kokiai klasei reikia tobulinti blynų valgymo gebėjimus iki kitos Užgavėnių šventės.
      Visiems linksmų emocijų suteikė  šokis „Oželis“, kurį pamokino ožiais persirengę 2b kl. mokiniai ir mokytoja Onutė Staigienė.
      Rimtai visus išgąsdino persirengėliai - giltinės ( 4a kl. mokiniai ir mokytoja Ingrida Batavičienė). Tie keisti Užgavėnių personažai visus mokė šokti šokį „Grandskveras“.
      Popietėje dalyvavo ir persirengėliai ubagai (2a kl. mokiniai ir mokytoja Aistė Mileikienė). Jie surengė lenktynes „Dviese su poduška“ (poduška yra žemaitiškas žodis, kuris reiškia pagalvė). Pasak dalyvavusiųjų, buvo labai smagios lenktynės.
      Netrukus pasirodė ir svarbiausi Užgavėnių personažai- lašininis ir kanapinis. Lašininių ir kanapinių kovą demonstravo 4b kl. mokiniai su mokytoja Birute Narmontiene.
      Subėgę į salės vidurį persirengėliai  daktarai (3a kl. mokiniai su mokytoja Kristina Būtiene) šokiu „Malūnėlis“ atgaivino kanapinius, kurie labai buvo privargę kautynėse su lašininiais ir pakvietė kitus pasveikti nuo peršalimo ligų, pasiūlę kaip vaistą – šokį.
      Džiugu, kad Morės deginimas pavyko sklandžiai ir joks lietus neužgesino ugnies. Renginio organizatorė ir iniciatorė choreografijos mokytoja Jūratė Valatkienė padėkojo visiems dalyviams už padovanotas šiltas akimirkas ir juoko fontanus. Ji net neabejoja, kad žiemai išvaryti užteko triukšmo.