• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pirmokėlių ekskursija

 Šiltą ir saulėtą gegužės 30 d. rytą 1a klasės mokiniai, mokytoja Lina Narvydienė ir gausus tėvelių būrys išsiruošė į Kretingą ir Plungę.
       Nuvykę į Kretingą, pirmiausia iškylautojai apsilankė Kretingos muziejaus tradicinių amatų centre, kuriame vyko edukacinis užsiėmimas apie saldainių gaminimą.  Patyrusi saldainių gamintoja Asta supažindino su šio skanėsto gaminimo tradicijomis. Vaikai pamatė visą saldainių gaminimo procesą, patys savo rankomis gamino karamelinius saldainius  ir išmoko juos gražiai įpakuoti.

  Po to keliautojai aplankė Dvaro vandens malūną. Keliaudami metų laikais, mokiniai  galėjo susipažinti su mūsų protėvių svarbiausiais darbais, darbo įrankiais, inventoriumi, namų apyvokos reikmenimis, kalendorinėmis šventėmis bei tradicijomis.
        Vėliau  visi nuskubėjo į Grafo Tiškevičiaus dvarą, kur klausė gidės papasakojimo apie kadais čia gyvenusius dvaro šeimininkus bei jų heraldiką, kuri puošė dvarą. Be abejo, ir vaikus, ir tėvelius  sužavėjo nuolatos žalias Žiemos sodas. Gausybė įvairiausių augalų džiugino akį ir širdį, vaikai susidomėję stebėjo sode plaukiojančius gražuolius ryškiaspalvius japoninius karpius ir netoli jų įsikūrusius vėžliukus.
       Po to autobusu visi nuvyko į Plungę. Čia aplankė dvarą, kuriame vyko edukacinis užsiėmimas ,,Aš turėjau žirgužėlį“.
        Muziejininkė supažindino su eksponatais, kuriuose aptinkama arklio simbolika, su tautosakos paveldu. Buvo įdomu sužinoti, kad 1883 m. kovo 13 d. Plungėje, Mykolo Oginskio dvare, įsteigtas pirmasis žemaitukų žirgynas, kurio tikslas buvo atgaivinti ir populiarinti šią žirgų veislę. Oginskių auginti žemaitukai buvo vadinami tik lietuviškais vardais: Muzikantas, Debesis, Žaiba, Cigonikė ir kt. Užsiėmimo dalyviai galėjo spalvinti ,,bėrius“, ,,obuolmušius“, ,,šyvius“, ,,keršius“, rinko žirgo dėlionę, sukūrė knygai skirtuką-žirgelį.  Patarlė sako: „Veltui ir arklys arklio nekaso“. Taigi, mažieji dalyviai gavo po laimės pasagėlę.      
     Pasigrožėję parko ansambliu, susėdę į autobusą ekskursantai grįžo į Telšius. Nors ir pavargę, bet  pilni įspūdžių ir daug sužinoję.